RAZEM łatwiej przejść trudny czas.
kontakt@hospicjumrazem.pl
(+48) 666 055 475
STOWARZYSZENIE
WIELKOPOLSKIE HOSPICJUM PERINATALNE RAZEM
Pomoc

Pomoc psychologiczna

Konsultacje psychologiczne

Gdy dowiadujemy się o nieuleczalnej chorobie  naszego dziecka, trudno opisać nasze uczucia. Słowa rozpacz, gniew, bezradność, rozdarcie nie oddadzą tych wszystkich przeżyć, które nami miotają.  To samo dzieje się gdy stracimy dziecko lub gdy musimy pozwolić mu odejść. Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie co czujemy?

Często wtedy zostajemy sami ze swoimi emocjami, gdyż bliscy nie potrafią lub boją się nam pomóc. W takich chwilach warto spotkać się z psychologiem. Porozmawiać z kimś kto nas wesprze, cierpliwie wysłucha, zrozumie.

Każdego rodzica, którego dziecko jest nieuleczalnie chore lub który stracił dziecko zapraszamy na bezpłatne spotkania z psychologiem, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod bezpośrednim numerem telefonu:


Psycholog:

Dagmara Ejdys – Bukowska

+48 795 002 747

W dniach wtorek-piątek od 16-20.

W razie problemów z dodzwonieniem się, można wysłać wiadomość SMS z  prośbą o kontakt z dopiskiem „Hospicjum”.


Zachęcamy także do udziału w Grupie Wsparcia

Pomoc medyczna

W sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia dziecka, albo w chwili, gdy znasz już niepomyślną diagnozę, często bardzo potrzebny jest kontakt z lekarzem, który będzie potrafił wiele spraw wyjaśnić. Z lekarzem ginekologiem, pediatrą, anestezjologiem, radiologiem, genetykiem – różnie. W ramach pomocy medycznej oferujemy kontakt z przedstawicielami placówek medycznych współpracujących z naszym hospicjum.

Pomoc prawna

Sytuacja, w której pojawia się choroba dziecka w okresie płodowym niesie ze sobą nie tylko trudności natury emocjonalnej, zdrowotnej i psychologicznej, ale także wiąże się ona z podjęciem lub celowym zaprzestaniem wybranych działań względem siebie, dziecka, rodziny czy środowiska medycznego.
 
W tym kontekście może pojawić się szereg pytań natury prawnej – Co mogę zrobić a czego nie? Co mi się zgodnie z przepisami należy i czego mogę wymagać (od służby zdrowia, innych instytucji)? O co mogę prosić, a czego nie będę w stanie uzyskać? Jakie mam obowiązki jako matka/ojciec, a także jakie obowiązki ma rodzina? Pytań z pograniczna medycyny, prawa i bioetyki może pojawić się sporo i mogą dotyczyć różnych dziedzin naszego życia.
 
Stowarzyszenie Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne „RAZEM” współpracuje z ekspertami w zakresie prawa medycznego (zarówno z prawnikami i lekarzami), oferując w razie potrzeby możliwość uzyskania cennych informacji czy odbycia konsultacji.

Pomoc duchowa

W sytuacji, w której nie widać łatwych dróg, często potrzebna może być opieka duchowa. W ramach pomocy duchowej stowarzyszenie zapewnia kontakt z kapłanem, a także oferuje możliwość objęcia dziecka i rodziny modlitwą.